06/05/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Yemek Tarifi » Yumuşayan Muzlar Nasıl Değerlendirilir

Yumuşayan Muzlar Nasıl Değerlendirilir

Yumuşayan Muzlar Nasıl Değerlendirilir
23 Eylül 2013 Pazartesi 13:40 tarihinde "Yemek Tarifi" kategorisine eklenen "Yumuşayan Muzlar Nasıl Değerlendirilir" yazısı 5467 defa okunmuştur.

Muzlarınız kararmaya ve yumuşamaya mı başladı. Sakın muzlarınızı atmayın. İşte sizlere yumuşayan muzları nasıl değerlendireceğinizi anlatıyoruz.

Yumuşayan Muzlarınızı Dondurun

Yumuşamış muzlarınızın kabuklarını iyice soyarak iki parçaya bölünüz. Muzlarınız donduktan sonra dondurma gibi çocuklarınıza yedirebilirsiniz veya blendırdan geçirerek soğuk meyveli içecek yapabilirsiniz. İşte meyveli soğuk içecek tarifimiz;

- Bir tane muz (dondurulmuş olmalı)
- Bir su bardağı kadar süt
- Yarım su bardağı kadar çilek (dondurulmuş olmalı)

Tüm malzemeleri güzelce blendır veya benzeri bir alet ile parçalayarak soğuk meyveli içeceğinizi hazır edebilirsiniz.

Yumuşayan Muzlarınızı pasta ve kek yaparken değerlendirin

Bayağı yumuşamış muzlarınızı atmak yerine muzlu kek, pasta veya ekmek yapılmasında oldukça kullanışlı bir malzemedir. Biraz yaratıcı olun.

Yumuşayan Muzlarınıza çikolata sürün

Olgunlaşan muzları güzelce ezerek küçük küçük kalıplara koyun ve üzerine çikolata eritip kaplayın. Buzdolabının dondurucu kısmına atıp donmasını bekleyin. Çıkardığınızda çocuklarınız çikolatalı muzu kapışacaklardır emin olabilirsiniz.

Yumuşayan Muzlar ile atıştırmalık yapın

Muzları ufak halkalar halinde kesin ve bir tepsi içine güzelce sıralayın, fanı açmadan fırın kapağını hafif aralık bırakarak 100 derecelik fırın içinde 8 saat kadar pişirin. Kuruyan bu muzları kuruyemiş ile beraber yemek arasında çocuklarınıza verebilirsiniz. Atıştırma içinde ideal ve sağlıklı bir yiyecektir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Leziz Kabaklı Makarna Tarifi adlı makalemizde "Hem tadına doyamayacağınız hemde sağlıklı makarna tarifi merak edenler için kabaklı makarna tarifimizi açıklıyoruz." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Yemek Tarifi Son Eklenenler

Yemek Tarifi En İyiler