04/08/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Göz Kalemi İle Güzelleştiren 10 Hile

Göz Kalemi İle Güzelleştiren 10 Hile

Göz Kalemi İle Güzelleştiren 10 Hile
06 Ağustos 2014 Çarsamba 11:22 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Göz Kalemi İle Güzelleştiren 10 Hile" yazısı 4514 defa okunmuştur.

Küçük gözlere mi sahipsiniz ya da çekik gözlere mi sahip olmak istiyorsunuz ? Tüm bu etkileri bir göz kalemi ile yakalayabilirsiniz.

Gözlerinizin tam istediğiniz gibi kusursuz olmasını istiyorsanız fazla birşeye gerek yok. Bir göz kalemi ve aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz tavsiyeler size yetecektir.

1. Makyajınızın sönük kaldığını düşünüyor ve daha belirgin olmasını istiyorsanız, farınız ile aynı renge sahip bir göz kalemini eyeliner olarak tercih edebilirsiniz.

2. İnce kaşlara sahipseniz ve daha kalın kaş istiyorsanız, göz kaleminizi kaşlarınızda kullanabilirsiniz.

3. Kedi gözü modeli her kadının hoşuna gider. Kedi gözü modeli için çekmiş olduğunuz kalemi gözünüzün bittiği yerden şakaklarınıza doğru uzatmanız yeterli olacaktır.

4. 60'lı yılların modası hiç geçmek bilmiyor. Eğer 1960 yılına doğru nostaljik bir yolculuk yapmak istiyorsanız göz kalemi ile yanağınıza bir ben yapın!

5. Beyaz tene sahip bayanlara tavsiyemiz kahverengi göz kalemidir. Böylelikle yüz hatlarınız daha da yumuşayacaktır.

6. Büyük gözleriniz varsa iç kısımlara kalem çekerek gözünüzün olduğundan daha ufak gözükmesini sağlamanız mümkün.

7. Bakışlarınızın anlamlı olması size ayrı bir hava katacaktır. Bu yüzden gözlerinizin iç ve dış kısımlarına kalem çekmeyi ihmal etmeyin.

8. Gözlerinizin olduğundan daha parlak gözükmesi için alt kapağına beyaz kalem çekebilirsiniz.

9. Birbirinden uzak göz yapısına sahipseniz, göz ortasından göz pınarına doğru alt ve üst kısmına kalem çekmelisiniz.

10. Eğer gözleriniz birbirine oldukça yakınsa, ortasından başlayarak göz sonuna doğru alt ve üst kısmına kalem sürmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Sürme Çekmenin Faydaları adlı makalemizde "Bizlere verilmiş olan en büyük nimetlerden biri olan gözlerimizi korumak son derece önemlidir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler