06/05/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Kirpikleriniz İçin Hint Yağı

Kirpikleriniz İçin Hint Yağı

Kirpikleriniz İçin Hint Yağı
14 Temmuz 2014 Pazartesi 09:22 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Kirpikleriniz İçin Hint Yağı" yazısı 2604 defa okunmuştur.

Hint yağı kullanarak kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Cildimiz için oldukça faydalı olan Hint yağı bunun yanı sıra kirpik, kaş ve saçlarımız içinde yararlı özelliklere sahiptir. Çabuk emilme özelliği sayesinde etkisini kısa sürede gösteren hint yağının, kirpiklerinin kırılarak kopmasını önlemesinin yanı sıra sağlıklı uzaması için düzenli olarak kullanılması gerekir.

Hint yağı nasıl uygulanır ?

Oldukça basit bir şekilde kirpiklerimize uygulayabileceğimiz hint yağını, bir kulak çubuğunun pamuk kısmına yoksa bir çubuğun ucuna biraz pamuk dolayıp onun üzerine 1-2 damla şeklinde damlatıp hafifçe kirpiklerin üstüne ve dip kısımlarına uygulamak gerekir. Gündüz kullanmak yerine yağı geceden kirpiklerinize tatbik etmeniz etkisinin daha fazla olmasına yardımcı olacaktır. Eğer gece yatarken kirpiklerinize hint yağı uyguladıysanız sabah kalktığınızda yüzünüzü ilk etapta ılık suyla daha sonra soğuk suyla yıkamanız tavsiye edilir. Ayrıca yüzünüzü kurulama esnasında fazla bastırmadan ve ovalamadan kurulamanız gerekir.

Hint yağı ile kirpiklerinize bakım yaptığınız süreçlerde daha sağlıklı bir şekilde uzaması için maskara gibi kimyasal ürünleri kullanmamaya çalışın. Hint yağının yanı sıra aynı etkiyi yaratan zeytinyağı ve badem yağıyla da kirpik bakımı uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Cildinizdeki Ölü Deriden Kurtulun adlı makalemizde "Cildinizde biriken ölü derilerden kurtulmak için hemen tonla para verdiğiniz kimyasallara sarılmayın." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler