06/05/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Dekorasyon » Evleriniz İçin En Güzel Yaz Çiçekleri

Evleriniz İçin En Güzel Yaz Çiçekleri

Evleriniz İçin En Güzel Yaz Çiçekleri
16 Mayıs 2014 Cuma 09:30 tarihinde "Dekorasyon" kategorisine eklenen "Evleriniz İçin En Güzel Yaz Çiçekleri" yazısı 4073 defa okunmuştur.

Yaz ayının gelmesiyle birlikte çiçekler açmaya başladı ve doğa artık uyanıyor.

Sizlere bahçe ve balkonlarınıza can ve renk katacak en güzel çiçek örneklerinden bir derleme hazırladım. Hazırlamış olduğum bu derleme sayesinde evinizin huzur bulacağından emin olabilirsiniz.

Begonya çiçeği yaz boyunca açarak evinizi renklendirir

Bazı türleri tohumla, bazı türleri ise yumruyla yetiştirilen ve yaz boyunca çiçekli kalabilen begonyalar rutubetli, serin ve geçirgen topraklar için ideal. Yarı gölge ve güneşli alanları severler. Yapraklarına ve çiçeklerine dikkat ederek sulama yapmalısınız. Peyzaj uygulamalarında ağaç ve çalı gruplarının önlerinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bordür bitkisi olarak da tercih edilebilirler.

Bodrum papatyası renklerini cömertçe sunar

Yaz boyunca açan beyaz, pembe, mor, eflatun, turuncu ve sarı çiçekleriyle gözlerimizin aradığı renkleri cömertçe sunar. Geçirgen, süzek bahçe topraklarını sever. Bahçenizin rüzgara karşı korunaklı ve güneş alan yerlerini bu çiçeklerle donatabilirsiniz. Gün aşırı sulamalı ve toprağının kuru kalmasına izin vermemelisiniz.

Cennet kuşu çalısı soğuğa karşı aşırı dayanıksızdır

Oldukça dekoratif ve şık bir yaz ağacı türüdür. Temmuz-ağustos ayları süresince piramidal yapıda bulunan çiçekleri ile dikkatleri üzerine çeker. Soğuğa karşı hassas olan ponciana'larınızı bahçenizin güneye bakan kısımlarında bol miktarda güneş alan uygun yerlere koyabilirsiniz. Cennet kuşu çalısı humuslu, hafif geçirgen bahçe topraklarını çok sever.

Yıldız çiçeği susuz bırakmayın

Yüzlerce farklı türü bulunmaktadır; bu nedenle değişik yapıdaki çiçekleri ve renk seçenekleri sayesinde her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Bol güneş seven yıldız çiçekleri asit karakterli bahçe topraklarında ideal gelişimlerini gerçekleştirebilirler. Yıldız çiçeğinizin bulunduğu saksıdaki toprağı sık sık kontrol etmeyi unutmayın. Sulamayı toprağın durumuna göre yapmak en doğrusu...

Ağaç minesi kuraklığa dayanıklıdır

Bodur ve çalı formlu türleriyle ağaç minesine özellikle İtalyan bahçelerinde sıkça rastlanır. Yuvarlak demetler halinde açan çiçekleri önce sarı ya da pembe olur; sonra kırmızı ya da turuncuya döner. Yaz başından sonbahar sonuna kadar çiçekli kalır. Güneş seven bir ağaç olmasına rağmen yarı gölge alanlara da uyum sağlayabilir. Kuraklığa dayanıklıdır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan İlginç ve Enteresan Lavabo Modelleri adlı makalemizde "Tasarım olarak oldukça uçuk fakat görsellik bakımından çok hoşunuza gidecek ve enteresan gelecek zekice yapılmış lavabo modellerini görmeye hazır mısınız ?" hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Evleriniz İçin En Güzel Yaz Çiçekleri Resim ve Fotoğrafları

 • Begonya-Cicegi-Yaz-Boyunca-Acar.jpg
  Begonya Çiçeği Yaz Boyunca Açar
 • Bodrum-papatyasi-Renklerini-comertce-sunar.jpg
  Bodrum papatyası Renklerini cömertçe sunar
 • Yildiz-cicegi-Susuz-birakmayin.jpg
  Yıldız çiçeği Susuz bırakmayın
 • Cennet-kusu-calisi-soguga-karsi-asiri-dayaniksizdir.jpg
  Cennet kuşu çalısı soğuğa karşı aşırı dayanıksızdır
 • Agac-minesi-Kurakliga-dayaniklidir.jpg
  Ağaç minesi Kuraklığa dayanıklıdır

Yorumlar

 1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Dekorasyon Son Eklenenler

Dekorasyon En İyiler