21/06/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Boyalı Saçlarınıza Nasıl Bakım Yapmalısınız?

Boyalı Saçlarınıza Nasıl Bakım Yapmalısınız?

Boyalı Saçlarınıza Nasıl Bakım Yapmalısınız?
02 Mayıs 2014 Cuma 11:06 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Boyalı Saçlarınıza Nasıl Bakım Yapmalısınız?" yazısı 1647 defa okunmuştur.

Günümüzde 18 yaşına gelmiş birçok kız saçlarını boyatmaktadır.

Kendine uygun rengi seçip o rengi yakalayabilecek bir kuaför bulmak çok zorken bir de saçınızın yıpranmaması için bazı kuralları uygulamanız gerekmekte. Saçımı boyattım istediğim değişikliğe kavuştum deyip kurtulamıyorsunuz maalesef. Kullanılan boya ne kadar doğal da olsa saçı yorar. Hele ki röfle için kullanılan oryel ise bu yıpranma daha da fazla olur.

* Öncelikle boyama işlemi sonrası saçlarınıza kesinlikle yoğun bir bakım kürü uygulamalısınız. Bu sayede saçınız kaybetmiş olduğu mineralleri geri alacak ve beslenecektir.

* Saç boyanızın ömrünü uzatabilmek için rengin akmasını önleyen şampuanlar tercih etmelisiniz.

* Eğer ki röfle yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka gün içinde fön çekebileceğiniz bir yarım saati kendinize ayırmalısınız. Röflenin en iyi gözükmesini sağlayan föndür. Föne ayıracak zamanınız yoksa röfle kararınızı bir kez daha gözden geçirmelisiniz.

Boya ile işlem görmüş olan saçlar ayrı bir özen istiyor. Saçlarınızın rengi büyük ölçüde kullanmakta olduğunuz şampuanın içeriğine bağlı eğer ki zaman geçtikçe saçlarınızda solma farkediyorsanız bunun tek sebebi sizsiniz. Normal bir saç boya işleminden bir süre sonra 1 veya 2 ton açılabilir ancak bunun fazlası gözlenmez.

Örneğin, saçlarınızı bakır rengine boyattınız ancak aşırı derecede de kepek sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken kepek karşıtı bir şampuan kullanmak ve bakır rengini koruyucu bir saç kremi kullanmak böylece hem renginizi koruyup hem de kepek sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

* Yaklaşan yaz aylarında güneşin saç renginizi almaması için güneşlenme esnasında ya özel bakımlar uygulayın ya da şapka ile korunmaya özen gösterin.

* Saçlarınızı kuruturken kesinlikle çok sıcak dereceler kullanmayın.

* İnce dişli taraklar kullanarak saçlarınızı zorlamayın.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Şekerli Epilasyon Tavsiyesi adlı makalemizde "İşte şeker esaslı bir epilasyon reçetesi, bu tarifimiz doğulu köylerde yaşayan kadınlar tarafından evlenmeden önce uygulanan oldukça faydalı bir tüy dökme tavsiyesidir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler