06/05/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Yemek Tarifi » Ellere Sinmiş Olan Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?

Ellere Sinmiş Olan Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?

Ellere Sinmiş Olan Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?
24 Şubat 2014 Pazartesi 17:51 tarihinde "Yemek Tarifi" kategorisine eklenen "Ellere Sinmiş Olan Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?" yazısı 2062 defa okunmuştur.

Bayanların hemen hemen hepsinin ortak sıkıntısıdır ellere sinmiş olan soğan kokusu bu koku çoğu zaman yemek yapmaya karşı isteksizliğe sebep olabilir.

Soğan bir çok sulu yemeğin vazgeçilmezidir. Lezzetli olduğu kadar yoğun bir kokuya da sahiptir. Yemek için doğrarken koku ellerimize geçer ve kolay kolay da çıkmaz. Aşağıda ki öneriler sayesinde kolayca soğan kokusundan kurtulabilirsiniz.

* Soğan doğrama işlemi bittikten sonra bir tutam tuz ile ellerinizi ovalarsanız koku kalmayacktır.

* Soğan doğramaya başlamadan önce yaklaşık bir yemek kaşığı sirkeyi ellerinize sürün kesinlikle koku ellerinize sinmeyecektir.

* Sarımsakta en az soğan kadar kalıcı kokular bırakır. Hem soğan kokusunu hem de sarımsak kokusunu gidermek için doğrama işleminden sonra ellerinize biraz diş macunu sıkıp ovuşturduktan sonra yıkayarak da kurtulmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Mud Cake (Çamur Kek) adlı makalemizde "Orjinal adı Mud Cake olan ancak bizde çamur adı verilmiş bu kek tarifi adı pek sempatik olmasa da tam uymuş." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Yemek Tarifi Son Eklenenler

Yemek Tarifi En İyiler