06/05/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır?
05 Ocak 2014 Pazar 23:11 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır?" yazısı 10755 defa okunmuştur.

Kahküllü saç modellerinin kimlere yakıştığı konusunda fikir edinmek isteyenler için hazırlamış olduğumuz makale.

Kahkül modellerini kullanmanız için saçlarınızın ön tarafında biraz uzunluk olmasını tavsiye ediyoruz. Ancak elmacık kemikleriniz çok çıkıntılı ise yüze doğru düşen tutamlarda kahkülümüzü güzel gösterecektir. Fakat yüz yapınız daha yuvarlak bir şekile sahipse kahkül yapmanız durumunda o yuvarlaklığın genişliğe sebep olması nedeniyle kesinlikle yuvarlak yüzlerde kahkülden kaçınmanız gerekir. Ama yüzünüz yuvarlak ve yine de kahkül kullanmak istiyorsanız saçınızı hafif yana doğru bir kahkül olarak kullanabilirsiniz.

Saçlarda kullanılan kahkül modelleri gözleri çok ön plana çıkartacağı için gözlerini ön plana çıkarmak isteyen bayanların tercih etmesi doğru bir seçim olacaktır. İnce yüzlü bayanların kahkül saç modellerini kullanması her zaman için iyidir. Tabiki bir bombe ve geniş alın varsa kahkül kullanmak güzel olacaktır.

Özellikle düz saçlı bayanlar kahküllü saç modellerini tercih edebilirler. Çünkü saçlar düz düşeceği için kontrol etmek kolaydır. Eğer saçlarınızda dalgalar varsa güzel bir kahkül için mutlaka fönlemeniz gerekecektir. Bu yüzden dalgalı ve kıvırcık saçlı kadınların kahkülden biraz kaçınmaları gerekir veya daha uzun yanlara düşen kahkül görünümlü modellere yönlenmelidir.

Aşağıda sizlere örnek olması ve fikir edinmeniz açısından fayda sağlayacak kahkül modeli uygulanmış saç şekillerini görebilirsiniz. Böylece hangi kahkül modelinin sizin yüzünüze gideceğini az çok anlamış olursunuz. İşte 2014 yılının en çok kullanılan ve tercih edilen kahkül modelleri.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Yağlı Saçlar İçin Öneriler adlı makalemizde "Daha parlak, sağlıklı ve yağsız saçlara kavuşmak için doğru bakım oldukça önemlidir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Kahkül Saç Modelleri Kimlere Yakışır? Resim ve Fotoğrafları

 • Kare-Yuz-Tipine-Uygun-Kahkul-Modeli_cd0b5.jpg
  Kare Yüz Tipine Uygun Kahkül Modeli
 • Kalp-Yuz-Tipine-Uygun-Kahkul-Kesimi_f3ef3.jpg
  Kalp Yüz Tipine Uygun Kahkül Kesimi
 • Oval-Yuz-Sekli-icin-Kahkul-Sac-Modeli_61762.jpg
  Oval Yüz Şekli İçin Kahkül Saç Modeli
 • Yuvarlak-Yuzlu-Bayanlar-icin-Kahkullu-Sac-Modeli_49b55.jpg
  Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Kahküllü Saç Modeli
 • Yuksek-Alin-ve-Kemikli-Yuz-icin-Kahkullu-Sac-Modeli_de8b2.jpg
  Yüksek Alın ve Kemikli Yüz İçin Kahküllü Saç Modeli

Yorumlar

 1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler