21/06/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Dekorasyon » Keçeden Yapılan Süsler

Keçeden Yapılan Süsler

Keçeden Yapılan Süsler
17 Aralık 2013 Salı 00:15 tarihinde "Dekorasyon" kategorisine eklenen "Keçeden Yapılan Süsler" yazısı 13759 defa okunmuştur.

Keçe abaya benzer bir kumaştır. Keçe ile bir çok çeşit eşya yapabilir veya varolanı süsleyebilirsiniz.

Keçe kumaşlarını istediğiniz renkte ve kalınlıkta bulmanız mümkündür. Süsleme yapılacak olan örneğin bir çerçeve üzerine kalın değil de ince keçe tercih ederseniz süslemeniz daha kolay olacaktır. İnce keçeyi rahatlıkla katlayabilir, yuvarlayabilir ve böylece çeşitli çiçekler ortaya çıkarabilirsiniz.

Keçenin kullanımı tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Keçe sayesinde kapı süsleri, magnetler, anahtarlıklar, çantalar, amerikan servisleri, tokalar, tişört üzerine yazılar, lambaderler, telefon kılıfları, ev içinde giyebilmek için çarıklar, peçetelikler, mutfak da kullanabilmek için altlıklar, minderler, abajurlar, bebeğinize babetler, takı yastıkları, nikah şekerleri, yelekler bunlar gibi akla gelmeyecek bir çok çeşitli süsler yapılabilir.

Keçe çok eskiden beri bir çoğumuzun kış aylarında ayakkabımızın tabanına sıcak tutması için yerleştirdiğimiz kalın bir kumaştır. Aslında kumaş demek ne kadar doğru bilmiyorum. Kalın yapıdaki keçeler uzun yıllar eskimeden kullanılabilir. Yırtılma, sökülme gibi sorunlar yaşamazsınız. Maliyeti az ancak hayal gücü sayesinde ortaya çıkan nesnelerin muazzamlığı tartışılmaz derecededir.

Ev hanımları için keçe işleri hem can sıkıntılarından kurtulmalarını hemde el becerileri ve yaratıcıkları ile ortaya çıkardıklarının mutluluğunu yaşamalarını sağlar. Keçe işleri ile kazançta sağlayabilmek mümkündür. Bayanların genelinin süslü ve dikkat çeken objeleri çok sevdiğini hepimiz biliyoruz. İşe yarayacak ve göze hitap eden birşeyler ürettiğimizde birçok kişi kendisine de yapmanız için rica edecektir. Hem öğrenme aşamasında hem de tanıtım amaçlı ilk yaptıklarınız daima sizin olmalıdır. Keçe kumaşları dayanıklılık da iyi olduğu gibi temizlik açısındanda kullanımı oldukça iyidir. Leke tutmazlar.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Mutfağınız İçin Paslanmaz Çelik Tezgahlar adlı makalemizde "Mutfaklarınız da kullanılmak üzere sağlıklı ve uzun ömürlü paslanmaz çelik tezgahlar doğru seçim olacaktır." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Keçeden Yapılan Süsler Resim ve Fotoğrafları

 • Keceden-Kedi-Yapimi_5a70b.jpg
  Keçeden Kedi Yapımı
 • Keceden-Yapilmis-Kapi-Susu_efbdf.jpg
  Keçeden Yapılmış Kapı Süsü
 • Keceden-Yapilmis-Gokkusagi-Toka_a5a54.jpg
  Keçeden Yapılmış Gökkuşağı Toka
 • Kece-ile-Fiyonk-Seklinde-Toka-Yapimi_6eef7.jpg
  Keçe İle Fiyonk Şeklinde Toka Yapımı
 • Keceden-Olusturulmus-Yaprak-Sekli_14c1e.jpg
  Keçeden Oluşturulmuş Yaprak Şekli

Yorumlar

 1. yorum icon arzu uyku (18 Mayıs 2015 Pazartesi 23:17)

  Muhteşem 2900 puan;-)♥♥♥ uuuuu uyguladımm herkes bayıldı

Yorum Yaz

Dekorasyon Son Eklenenler

Dekorasyon En İyiler