21/06/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Dekorasyon » Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri
21 Kasım 2013 Perşembe 22:28 tarihinde "Dekorasyon" kategorisine eklenen "Mutfak Dolabı Modelleri" yazısı 7784 defa okunmuştur.

Bir bayanın ev içerisinde en çok kullandığı bölüm mutfaktır.

Bayanlar mutfakta zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar. Bu yüzden mutfağın ferah olması, büyüklüğü ve kullanışlılığı çok önemlidir. Mutfağınız büyük ise çok şanslısınız. Ama büyüklük kadar kullanışlılığı da çok önemli küçücük bir alanı bile iyi yerleştirerek ferah bir hale getirebilirsiniz.

Büyük ölçülerde bir mutfağa sahipseniz tezgah kullanışlılığı açısından rahatsınız demektir. Ancak bir kaç önemli nokta belirtmek istiyorum. Bulaşık makinenizi lavabonuzun sağ tarafına yerleştirirseniz bulaşıkları dizmeniz daha kolay olacaktır.

Koyu renklerde dolap kapağı pek tercih renginiz olmamalıdır. Açık renklerde kapak seçiminiz mutfağınızın aydınlık olmasına yardımcı olacak ve olduğundan daha da büyük gösterecektir. Diğer yandan eski modeller de olduğu gibi tavana kadar dolap tercih etmemelisiniz az dolap olup kullanışlılığı çok olmalıdır. Bütün mutfak dolaplarla çevrilmemelidir. Büyük çekmeceler ve köşeleri kullanmak amacı ile çift kapaklı yapılan bölümler tencerelerinizi rahatlıkla dizebileceğiniz bölümler olacaktır.

Dolaplar için şu aralar renkli tasarımlar çok şık dursa da bir kaç yıl sonra modasını kaybedecek kırmızı,mor vb. canlı renkler yerine dolaplarınızda beyaz, krem, gri gibi renkler tercih ederseniz eşya seçiminiz daha kolay olacaktır. Bu şekilde ana renklere rahatlıkla ara taş, halı, perde, çiçek vb. şekilde renklendirme yapılabilir.

Bir diğer öneride mutfağınızdan sıkıldığınız da kapak değiştirmek yerine halı veya perde değiştirmeniz mutfağınıza farklı bir hava katmaya yetecektir. Mutfak için perde tercihiniz kullanış açından zebra perde modelleri olmalıdır. Hem görüntü açısından hemde ratahlık bakımından oldukça pratik olan zebra perde modelleri bu senenin favori mutfak perdeleri arasındadır.

Yeni mutfak dolabı şekillerinde mikrodalga fırının üst bölümüne yerleştiriliyor ve böylece bütünlük kazanılıyor. Romantik bir ortam sağlayabilmeniz için dolap altlarına ledler yerleştirebilirsiniz. Her yerde olduğu gibi yaratıcılığınız burada da kullanabilirsiniz. Bizlerin verdikleri sadece birer öneriydi sizin hayal gücünüz sayesinde daha da şık ve modern mutfaklar olacağına inanıyoruz. Sizlere örnek olması bakımından paylaştığımız mutfak dolabı modelleri fikir edinmeniz bakımından sizlere faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Dekorasyonda Pudra Rengi Modası adlı makalemizde "Pudra tonu adı verilen renk pembe ile şeftali renginin arasında yer alır." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Mutfak Dolabı Modelleri Resim ve Fotoğrafları

  • 2014-Yeni-ve-Sik-Mutfak-Dolabi-Modelleri_04443.jpg
    2014 Yeni ve Şık Mutfak Dolabı Modelleri
  • Kirmizi-Mutfak-Dolabi-Modelleri_50a39.jpg
    Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri
  • Pembe-Renkli-Mutfak-Dolaplari_b05dd.jpg
    Pembe Renkli Mutfak Dolapları

Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Dekorasyon Son Eklenenler

Dekorasyon En İyiler