19/07/2018
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Beklenmeyen Gebeliklerde Anne Psikolojisi

Beklenmeyen Gebeliklerde Anne Psikolojisi

Beklenmeyen Gebeliklerde Anne Psikolojisi
09 Ekim 2013 Çarsamba 21:42 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Beklenmeyen Gebeliklerde Anne Psikolojisi" yazısı 2998 defa okunmuştur.

Her anne için gebe olduğunu öğrenmek mutluluk vermeyebilir. Bazı anneler istemeyerek gebe kalabilirler.

Bir çoğu hamile kalabilmek için çeşitli yöntemler denese de kendini buna maddi, manevi ve fiziki olarak henüz hazırlamamış ve beklemediği anda hamile olduğunu öğrenenler için gebelik mutluluk kaynağı olmak yerine endişe içerir. Kaza olarak adlandırılan yanlış korunma yöntemleri yüzünden gerçekleşen beklenmedik gebelik ve bu durumu yaşayan eşlerin çoğu bilinçli eşlerdir. Okumuş ya da okumamış olmak bu duruma engel değildir. Önemli olan korunma yöntemlerini bilinçli bir şekil de uygulayabilmektir.

Halk arasında halen geri çekilme yönteminin bir korunma yöntemi olduğunu düşünen ve uygulayan bir çok çift var. Profesörler yaptıkları araştırmalar da çoğu bayanın yumurtlama zamanlarını doğru bilmediklerini ve bu yüzden de gebe kaldıklarını bildiriyor. Kendini anne olmaya o sorumluluğu almaya hazır hissetmeyen bir çok anne düşünmeden aldırmayı (kürtaj olmayı) tercih ediyor. Kürtaj olmanın ileri de getireceği sorunların ciddiyetini göz önünde bulundurmuyor. Gebeliğin kürtajla sonlandırılması sonucu rahmin delinme durumu olabilir. Bu delinmeden dolayı bir daha adet görülmeyebilir. Birden çok kürtaj yaptırılması sonucunda ise bayan hamile kalmak istediğinde dahi rahim de oluşan durumlardan dolayı bebek tutunmakta zorluk çekebilir ve düşükler meydana gelir.

Bir çok kişinin hayal kurduğu annelik duygusunu tatmaya bu kadar yakınken anne olacağınızı öğrendiğiniz bu zamanda lütfen ani kararlar vermeyin onlar eşiniz ve sizin evliliğinizin en güzel hediyeleri dilerim onların hayatlarına son vermek yerine onlarla tekrar hayat bulursunuz.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Emzirme Döneminde Meme Bakımı adlı makalemizde "Hassas bir bağışıklık sistemine sahip olan yenidoğan bebeklerin sağlığı için memenin temizliği oldukça önemlidir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler