01/12/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Diyet » Her Öğünde Nasıl 100 Kalori Azaltılır

Her Öğünde Nasıl 100 Kalori Azaltılır

Her Öğünde Nasıl 100 Kalori Azaltılır
23 Eylül 2013 Pazartesi 14:12 tarihinde "Diyet" kategorisine eklenen "Her Öğünde Nasıl 100 Kalori Azaltılır" yazısı 1665 defa okunmuştur.

İşte Yaşam Koçu Gizem Şeber sizlere basit bir kaç tüyo ile nasıl her öğünde 100 kalori azaltacağınızı açıklıyor.

Bu hesaplara göre sizlere vereceğimiz tüyoları uygulayarak, günlük 300 kalori azalttığınızı düşünürsek ayda 2100 kalori azaltmış olacaksınız. Bu da siz farkında olmadan 1 kg zayıflamak demek.

Sadece 1 seçim yapın; Bir yere yemeğe gittiniz önünüze menü geldi ve birden çok seçenek mevcut. Bu seçeneklerin sadece 1 tanesini seçmek sizi, 100 kaloriden kurtaracaktır.

Kahve seçiminizi değiştirin; Gün içerisinde kahve içen biriyseniz büyük boy kahve yerine küçük boy kahve kullanmak yada şekersiz ve light kahve tüketmek sizin 100 ile 200 kalori arasında kar etmenizi sağlar.

Soslardan vazgeçmeniz gerekli; Yemeklerinde sosa karşı koyamayanlar sos miktarını yarıya indirirlerse günlük 100 kalori daha az almış olurlar.

Yemek yaparken tatmaktan vazgeçin; Yemeğin olup olmadığını kontrol etmek için aldığınız her kaşık, tatlı ve böreklerinizin tadına bakmak için gün içersinde yaptığınız ufak çaplı atıştırmalıklar siz farkında olmadan size 100 ile 300 kalori kazandırmaktadır. Bundan vazgeçmeniz lazım.

Salatalara eklediğiniz malzemelere dikkat edin; Yaptığınız salatalara sağlıklı olsun diye eklediğiniz kuru üzüm, nar gibi malzemeler salatanın kalorisini yükseltmektedir. Salatanın içersine attığınız soslara ve malzemelere dikkat etmek sizi 100 kaloriden kurtaracaktır.

Zeytinyağı sağlıklıdır fakat kalorisine dikkat; Zeytinyağının sağlıklı olduğu bir gerçektir fakat 1 kaşık zeytinyağı ortalama 45 kalori değerindedir. Sağlıklıdır diye fazla kullanmaktan vazgeçin. Böylece salata ve yemeklere atmadığınız 1 kaşık zeytinyağından günde 100 kalori kar elde edeceksiniz.

Sokak simiti daha az kalorili; Sabahları birer porsiyon poğaca veya böreğe nazaran sokak simiti sizi günlük 100 kaloriden kurtaracaktır.

Kıyma yerine sebze tercih edin; Et veya kıyma katacağınız yemeklere sebze kattığınızda en az 100 kalori daha az alacaksınız.

Lahmacun pideden daha az kalorili; Sipariş verirken etli veya peynirli pide yerine bir tane lahmacun siparişi vermeniz sizin günlük 100 kalori kar etmenizi sağlar.

İnce hamurlu pizza tüketin; Canınız pizza istediğinde kalın hamur yerine ince hamurlu pizzayı tercih etmeniz sizi 100 kaloriden koruyacaktır.

Tatlı ihtiyacı duyduğunuzda meyveli yoğurt tüketin; Canınızın çektiği bir gofreti tercih etmeyip yerine bir adet meyveli probiyotik yoğurt yemek sizin 130 kalori daha az almanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Diyet Brokoli Yoğurtlaması adlı makalemizde "Diyet yapanlar ve şişman olduğundan şikayetçi bayanlarımız için oldukça hafif bir yoğurtlama tarifimiz." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Diyet Son Eklenenler

Diyet En İyiler