22/01/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Dekorasyon » Şık Avize Modelleri

Şık Avize Modelleri

Şık Avize Modelleri
22 Eylül 2013 Pazar 16:39 tarihinde "Dekorasyon" kategorisine eklenen "Şık Avize Modelleri" yazısı 6616 defa okunmuştur.

Evlerin vazgeçilmesi olan avizeler bu sene ve her sene çok şık modeller ile karşımıza çıkmaktadır.

Avize, çeşitli süslemeler ile dekore edilmiş aydınlatma aracına denir. Kökeni farsçadır, asılan şey demektir. Tarihteki ilk avizeler tahtalardan içine mum konularak yapılmıştır.

Herkes evinin çok güzel olmasını ister. Boyasını değiştirir, mobilyalarını değiştirir ve sıra avizelerine gelir. Tüm bunların arasında seçimi en zor olan avizedir bana göre. Çünkü seçeceğimiz avize evimize daha spor veya daha klasik bir hava vermemize yardımcı olacaktır. Düşünün oturma odanızı spor bir tarzda döşediniz. Sarkık, klasik ve cafcaflı bir avize nasıl sırıtacaktır siz düşünün. O yüzden avize seçimini en sona bırakmanız gerekir. İlk olarak odanın boyasını, mobilyalarını ve dekorasyon ürünlerini aldıktan sonra avizenizi bunlara uyacak tarzda seçmeniz odanın şıklığını tamamlayacaktır.

Şimdilerde aradığınız çeşitte ve renkte oldukça çok avize modelleri bulunmaktadır. O yüzden seçim yapmanız oldukça zor olacaktır. Çünkü çeşit bol olunca seçim o kadar zorlaşır. Dikkatli seçim yapmalısınız. Seçim yaparken odanın tavanının yüksekliğinide dikkate alınız. Eğer odanızın yüksekliği ortalamadan düşük ise sarkık avize modelleri hiçte iyi durmayacaktır.

Avize modelleri arasında seçim yaparken sadece şıklık aramayın. Seçim yaptığınız avize modeli odanızı veya salonunuzu yeteri derecede aydınlatmalıdır. Gösteriş olarak aldığınız avizeler evinizi iyi aydınlatmadıktan sonra bana göre şıklığının bir önemi yoktur.

Avize fiyatları kullanılan malzemeye ve üretim zorluğuna göre farklılık göstermektedir. 10 TL'den tutunda 10 bin TL'ye kadar avize modelleri bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Yeni Banyolarınız İçin Küvet Modelleri adlı makalemizde "Kuşkusuz banyolarımızı şık gösteren en önemli aksesuarların başında küvetler gelmektedir. Zaten banyo deyince insanın aklına küvetin içinde sıcacık duş gelmez mi ?" hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Şık Avize Modelleri Resim ve Fotoğrafları

 • Tasli-ve-Sarkik-4-Ampullu-Sik-Avize-Modeli_f7e9e.jpg
  Taşlı ve Sarkık 4 Ampullü Şık Avize Modeli
 • Yuvarlak-Trend-Avize-Modeli-Ornegi_09608.jpg
  Yuvarlak Trend Avize Modeli Örneği
 • 7li-Cok-Sik-Salonlariniz-icin-ideal-Avize-Modelleri_06621.jpg
  7li Çok Şık Salonlarınız İçin İdeal Avize Modelleri
 • Modern-ve-Sik-Tavana-Asmali-Avize-Modeli_51d56.jpg
  Modern ve Şık Tavana Asmalı Avize Modeli
 • 2014-Yeni-Sezon-Sik-Avize-Modeli_e05a7.jpg
  2014 Yeni Sezon Şık Avize Modeli
 • Salonlariniz-icin-Yeni-Tarz-Modern-Avize-Modeli_5eff4.jpg
  Salonlarınız İçin Yeni Tarz Modern Avize Modeli
 • Super-Sik-Avize-Modeli-Ornegi_d9f12.jpg
  Süper Şık Avize Modeli Örneği

Yorumlar

 1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Dekorasyon Son Eklenenler

Dekorasyon En İyiler