26/05/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Aşk » Anlayışsız Kocanıza Nasıl Davranmalısınız

Anlayışsız Kocanıza Nasıl Davranmalısınız

Anlayışsız Kocanıza Nasıl Davranmalısınız
21 Eylül 2013 Cumartesi 14:44 tarihinde "Aşk" kategorisine eklenen "Anlayışsız Kocanıza Nasıl Davranmalısınız" yazısı 4460 defa okunmuştur.

Sizi anlamayan, anlayışsız kocanıza nasıl davranmanız gerektiğini araştırdık ve bu yazı dizimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Evlenen çiftlerin yaşadığı en mühim problemin başında kocalarının eşlerine ilgisiz davranması, onları anlamamaları ve çoğu şeyde tek başlarına bırakıp yardımcı olmamaları geliyor. Çeşitli araştırma merkezlerinin yaptığı araştırma sonuçlarına göre kadınlar arkadaşları ve komşularıyla zaman geçirmekten daha mutlu. Kocalarının anlayışsız olduğunu belirtiyorlar.

İlk zamanlarda veya evlenmeden önceki zamanlarında olan alaka, heyecan, sevgi, anlayış bir anda kaybolup bunun yerine monoton, alakasız, ilgisiz, paylaşımı sevmeyen bir eş meydana geliyor. Bir nevi eşiniz fabrika ayarlarına geri dönüyor :)

İlişkilerde çözümü olmayan problem aslında yoktur. Fakat bu çözümler genelde çiftlerin birbirlerini değiştirmeye yönelik olduğu için hiçbir çift bunu kabul etmiyor. Çözümü olmayan kavgalar ve gürültüler sırf bu yüzden olmaktadır. İşte bu noktada yapılması gereken çiftlerin etkili iletişim kurması, sürekli kendini haklı görmeyi bırakıp birazda karşısındakinin düşüncelerini anlayabilmesi, bitme noktasına gelen yada heyecanını yitiren ilişkileri canlandıracaktır. Ama ne yazık ki 2 çiftte biri değişmediği için inat edip değişmiyor. O yüzden ilk adımı atan siz olun. İlişkinizi siz kurtarın!

Her zaman kendinize zaman ayırın. Bakımınıza dikkat edin. Bunu kendiniz için yapın. Kendi bakımınıza kendiniz için dikkat edin. İlişkiniz kötü diye kendinizi salmayın. Bakımlı olun.

Kendinizi geliştirmek için çaba harcayın. Fakat kendinizi geliştirmekte yetmiyor. Eğer eşinizde sizinle birlikte kişisel gelişimine özen göstermezse ilişki yine sorunlu olacaktır. Bu nedenle eşiniz ile birlikte gelişmeye özen gösterin. Gerekiyorsa hekimden yardım alabilirsiniz.

Yaşamayı sevin. Heyecanlı ve tutku dolu bir hayat sürün.

İlle gizemli bir yanınız olsun. Erkekler merak edip keşfetmeyi severler.

Arzu ve isteklerinizi net olarak belirtin. İkilemli olmayın. Erkekler karışık cümleleri pek sevmezler.

Sürekli suçlamaktan artık vazgeçin. Sizde anlayışlı davranın sonucunda karşılığını görürsünüz.

Onun eşi böyle, bunun eşi şöyle gibi karşılaştırmalara girmeyin. Sizin eşiniz bir tane bunu unutmayın.

Karşılıklı konuşmalarda "sen şöylesin, böylesin" sözleri yerine "ben böyle hissediyorum, benim düşüncelerim böyle" benzeri tarzla hitap edin.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Burçların Ayrılma Sebepleri adlı makalemizde "Burçların ayrılma sebeplerini merak edenler var mı? Biz sizin için merak edip araştırdık ve yayınlıyoruz..." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Aşk Son Eklenenler

Aşk En İyiler