01/12/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Diyet » Tembel Olanlar İçin Forma Girme Önerileri

Tembel Olanlar İçin Forma Girme Önerileri

Tembel Olanlar İçin Forma Girme Önerileri
30 Mayıs 2014 Cuma 00:30 tarihinde "Diyet" kategorisine eklenen "Tembel Olanlar İçin Forma Girme Önerileri" yazısı 1591 defa okunmuştur.

Yaz mevsimi gelse dahi herkes egzersiz konusunda motive olmayabilir. Zayıflama konusunda ki bu öneriler tam tembel olanlara göre...

* Egzersiz yapmayı iş olarak görmemelisiniz. Egzersiz sağlığınız için gereklidir. İstemeyerek zora ki yapmış olduğunuz egzersizlerden verim alabilmeniz pek de mümkün değildir. Gün içerisinde kendiniz için ayırmış olduğunuz 1 saatte keyfini çıkararak egzersiz yapmalısınız.

* İçerisinde her karbonhidrat olan besinden kaçmamalısınız. Tabi ki her gün 1 paket yağ oranı yüksek cips yiyerek zayıflamanız mümkün değildir. Yemekten kısmadan zayıflayamazsınız! Diyette olduğunuz zamanlarda kendinizi ödüllendirmek için masum bir tatlı veya dondurma tercih edebilirsiniz.

* Kendinizi motive edebilmek için hedefler bulmalısınız. Egzersiz yapmayı eğlenceli hale getirebilmek için arkadaşlarınızla yarışa girebilirsiniz.

* Morel bozukluğunu mutfakta sürekli birşeyler atıştırarak geçiriyorsanız, hemen silkelenin ve kendinizi dışarı atın. Atacağınız bir kaç adım her ne kadar küçük gibi görünüyor olsa da yemek yemenizi engelleyen ve duygusal açlığınızı gideren bir adımdır.

* Kendinizi yağdan mahrum etmeyin. Unutmayın ki bazı yağlar yararlıdır. Sağlıklı olan yağlardan biraz tüketmek iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede diyetinizinde yavan geçmemesini sağlamış olacaksınız.

* Yanlızken canınız spor yapmak istemiyorsa arkadaşlarınızı da buna dahil edebilirsiniz. Bu sayede motivasyonunuzda artar.

* Vücudunuzun aslında istediği su iken kahve içerek kendimizi kandırmamalıyız. Acıktığınız da hemen abur cubura dalmak yerine bir bardak su içerseniz açlığınız yatışacaktır.

* Spor salonuna gitme durumunuz herhangi bir nedenden dolayı mümkün değilse çocuğunuzla birlikte parka gidin. Bu sayede hem çocuğunuzu hem de kendinizi ödüllendirmiş olursunuz.

* Evde olduğunuz da çocuklarınızın öğün aralarında atıştırmalık birşeyler istedikleri zaman onlara meyve dilimleyebilir veya bu sıcak havalarda dondurulmuş meyvelerden dondurmalar yapabilirsiniz.

* Zayıflamak için bir diğer yolda kesinlikle hedefiniz incelmek olmamalı bunun yerine sıkılaşmayı hedeflemelisiniz. Bisiklet sürmek harika ve eğlenceli bir yöntem olabilir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Diyet Protein Köftesi adlı makalemizde "Kalori bakımından oldukça hafif ancak lezzet bakımından oldukça leziz köfte hazırlamak ister misiniz ?" hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Diyet Son Eklenenler

Diyet En İyiler