20/06/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Nane Yaprağı ile Dinlendirici Peeling

Nane Yaprağı ile Dinlendirici Peeling

Nane Yaprağı ile Dinlendirici Peeling
21 Mayıs 2014 Çarsamba 15:45 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Nane Yaprağı ile Dinlendirici Peeling" yazısı 1226 defa okunmuştur.

Her bayan vücudunun pürüzsüz olması ve çatlamaması için çeşitli bakım ürünleri adı altında kimyasal maddelere bir sürü para öder.

Ancak cilde iyi geliyor olsa da kimyasal içerikleri sebebiyle farklı yönlerde yan etkileri ile karşılaşılabilir. Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için dinlendirici bir duş tavsiyemizdir. Peki dinlendirici duş için gerekli olanlar nelerdir?

Gerekenler; Taze nane yaprağı ve tuz evet yaklaşan yaz aylarında taze nane yaprağı bulmak çok kolay sizi uğraştırmayan ve masrafa sokmayan bu peeling sayesinde çok iyi sonuçlar alacaksınız.

Uygulanışı; Yarım litre suyu kaynatın içerisine 10 adet taze koparılan nane yaprağını atıp yaklaşık olarak 10 dakika kadar dinlendirin. Suyu süzün ve bir kap içerisine boşaltın. Ardından bir fincan tuz ekleyin ve duşa girdiğinizde bu karışım ile hafif hareketlerle cildinize masaj yaparak sürün.

Etkisi; Nane rahatlatıcı etkisi sayesinde vücudunuzu dinlendirecektir. Tuz ise ölü deri tabakasından kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulamanız arınmış temiz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Deri Nedir ve Görevleri Nelerdir adlı makalemizde "Vücudumuzu koruyan en üst katman ve 3 ana görevi üstlenen önemli bir örtü sistemi organıdır." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler