04/08/2021
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Sağlık » Genç Kızların Doğru Bildiği Yanlışlar

Genç Kızların Doğru Bildiği Yanlışlar

Genç Kızların Doğru Bildiği Yanlışlar
15 Mayıs 2014 Perşembe 09:25 tarihinde "Sağlık" kategorisine eklenen "Genç Kızların Doğru Bildiği Yanlışlar" yazısı 2104 defa okunmuştur.

Genç kızların arasında özel dönemleri hakkında kendi aralarında söyledikleri ve kendilerinin de inandıkları bazı yanlışlar vardır.

Bu yanlışları derlemiş olduğumuz bu yazımızda bulabilirsiniz.

Regl olduğunuzu herkes anlayabilir ?

Doğrusu: Regl olduğunuzu bir kişi size bakarak kesinlikle anlayamaz. Bunu anlamasının tek yolu ona sizin söylemeniz veya sizin regl tarihinizi bilip ona göre tahmin etmesidir. Sokakta giderken kimse kimsenin regl tarihini bilemez. Siz kendinizden düşünün yoldaki bir bayanın regl olup olmadığını anlayabilir misiniz ?

Regl olduğun zaman yüzmeye veya denize gidilmez.

Doğrusu: Regl olmak hayattan kopmak değildir. Eğer yüzme planınız varsa elbetteki havuza veya denize girebilirsiniz. Ancak ped yerine bu gibi durumlar için üretilmiş tamponlar kullanmanız gerekir.

Tampon kullanıldığı zaman bekaretiniz gider.

Doğrusu: Regl döneminde ihtiyaç halinde kullanılan tamponlar bekaretiniz üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir. Bekaretiniz sadece cinsel ilişkiye girmeniz ile gidebilir. Bu yüzden tampon kullanmanıza herhangi bir mani yoktur.

Regl dönemlerinde gebelik olmaz.

Doğrusu: Bu dönemlerde gebeliğin oluşması düşük bir ihtimalde olsa imkansız değildir. Özellikle regl döneminizin ortalarına doğru cinsel ilişki sonrasında hamile kalma ihtimaliniz vardır. Ancak bu dönemlerde yapılan ilişkilerde hastalıklara karşı korunmak gerekir. Koruyucu tedbirler almanız önerilir.

Regl olduğunuz zaman tüm fiziksel aktivitelerinizi durdurmanız gerekir.

Doğrusu: Regl olmak bir son değildir. Vücudunuzu dinleyin ve ona ne iyi gelecekse onu yapın. Aslına bakılırsa aktif olmak kramp girme ihtimalini azaltır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Temiz Hava Alabilmek İçin Öneriler adlı makalemizde "Günümüzde insanların yaşamakta oldukları evler, sosyalleşmek için bulunduğu alanlar, çalıştığı yerler adeta penceresi olmayan ancak modern bir hapishaneye benziyor." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Sağlık Son Eklenenler

Sağlık En İyiler