03/08/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Sürekli Taşınmak Çocuğu Etkiliyor

Sürekli Taşınmak Çocuğu Etkiliyor

Sürekli Taşınmak Çocuğu Etkiliyor
13 Mayıs 2014 Salı 10:24 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Sürekli Taşınmak Çocuğu Etkiliyor" yazısı 1495 defa okunmuştur.

Okumaya başlamayan çocuklarda bile sürekli ev değişikliği olduğu zaman davranış bozukluklarına rastlandığı ortaya çıkmıştır.

ABD'de yapılan araştırmaya ortalama 3 bin aile katıldı. Yapılan araştırma sonucunda 5 yaşına gelmeden önce 3 ve daha fazla taşınan çocuklarda, davranış bozukluğu, hiperaktivite ve dikkat eksikliğine yakalanma tehlikesinin, 1-2 kez taşınan veya hiç taşınmayan çocuklara göre daha fazla olduğunu ortaya çıktı. Cornell Üniversitesi'nde yapılan araştırmada bir dikkat çeken noktanında sık sık ev değiştiren ailelerin genellikle düşük gelirli aileler olduklarıdır.

Mutlu bir ortam çocuklara sorunlarla başetmeyi öğretiyor

Psikolog Sandra Wheatley yapmış olduğu açıklama da "Taşınma tek başına çocuğu etkileyen bir neden olmayabilir, ev değiştirmenin ve taşınmanın altında yatabilen diğer problemler örneğin sıkıntılardan kaçma, boşanma veya yeni ve farklı arayışlar gibi nedenlerden de etkileniyor olabilir." diye konuştu.

Wheatley, ebeveynlerin taşınmış oldukları yeni evlerinde mutlu olduğunu görmesi halinde, çocukların daha çabuk bir şekilde toparlanabildiğine ve sorunlar ile daha kolay başa çıkabildiğine de dikkati çekti.

Yapılan bu araştırmanın sonuçları, 'Child Development' dergisinde yayımlandı.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Hangi Besinler Anne Sütünü Azaltır ? adlı makalemizde "Anne adaylarının ve emziren annelerin farkında olmadan sütünü azaltan besinleri sizlerle paylaşmak istiyoruz." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler