03/06/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Hangi Besinler Anne Sütünü Azaltır ?

Hangi Besinler Anne Sütünü Azaltır ?

Hangi Besinler Anne Sütünü Azaltır ?
02 Mayıs 2014 Cuma 09:16 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Hangi Besinler Anne Sütünü Azaltır ?" yazısı 1586 defa okunmuştur.

Anne adaylarının ve emziren annelerin farkında olmadan sütünü azaltan besinleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yeni doğum yapmış bir anne ve bebek için en önemli şey şüphesiz anne sütüdür. Anne sütü bebeğin daha sağlıklı gelişmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için üretilen oldukça önemli mucize bir besindir. Anne sütünün faydalı olduğu tüm dünya doktorları tarafından kanıtlanmış bir durumdur.

Bazı besinlerin farkında olmadan anne sütünü azalttığını biliyor musunuz ? Birçok anne hangi bitkilerin anne sütünü arttırdığını araştırmaktadır. Fakat es geçtiği ve araştırmadığı bir şey şüphesiz hangi bitkilerin anne sütünü azalttığıdır. Bu konuda sizleri bilgilendirmek ve bilinçli bir annelik yapmanıza katkı sağlamak için bu konu hakkında araştırmalarımızı paylaşmak istiyoruz.

Emziren annelerin sütünü azaltan bitkiler nelerdir ?

İşte anne sütünü azaltan bitkiler; ada çayı, maydanoz, nişasta unu, nane, şeker kamışı, arpa ve arpa unundan üretilmiş besinler, ararot, aşırı miktarda tuz kullanımı, mısır, şalgam, salamurası yapılmış besinler, turşusu yapılmış besinler ve sirke ve limon suyunun fazla miktarda tüketilmesi anne sütünün azalmasına neden olarak bebeğin sütten kesilmesine sebep olmaktadır.

Emziren annelere adaçayı yasak!

Hamile anne adaylarının ve emziren annelerin kesinlikle ada çayından uzak durması gerekir. Hatta çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bile tüketmemesi gereken bitkilerin başında gelir. Yapmış olduğumuz bu uyarı yalnızca kadınlar için değil erkekler içinde son derece önemlidir. Çünkü aşırı miktarda adaçayı içen erkeklerin sperm sayılarında azalmalar meydana gelmektedir.

Nane de aynı şekilde ada çayı gibi emziren annelerin tüketmemesi gereken bitkilerin başında gelir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir ? adlı makalemizde "Hamilelik bulguları sizin ve bebeğinizin sağlığı açısında son derece önemlidir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler