22/07/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Kil Maskesi Tarifleri

Kil Maskesi Tarifleri

Kil Maskesi Tarifleri
26 Nisan 2014 Cumartesi 14:39 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Kil Maskesi Tarifleri" yazısı 1113 defa okunmuştur.

Cildinize güzellik katmak için çeşitli malzemeler ile kil maskesi yapabilirsiniz.

Kil maskesi esasında ismini çok fazla işittiğimiz birçok yerde karşımıza çıkan bir tozdur. Kısacası toprak ürünü, doğal bir hammaddedir. Ülkemizde bol sayıda kil çeşidi bulunmaktadır.

Hafif yeşilimsi renginden beyaz rengine kadar farklı killer karşınıza çıkabilir. Bunların yarısından fazlasının rengi ve özelliği toplandığı yer ile alakalıdır. Yer aldığı bölgede bulunan toprağın nitelikleri ve doğal kaynak suları sebebiyle içindeki mineral ve vitamin yapıları farklılık göstermektedir. Bu konuda dikkat etmeniz gerekli olan tek nokta kullandığınız ürünün kil olduğundan emin olmanızdır. Bakanlık onaylı, doğal ürünler satın alın. Kilin toprağa çok benzemesinden dolayı doğru ürünü alma konusunda yanlışa kapılabilir veya kandırılabilirsiniz.

Kil maskesi tarifi 1

Kil (1 çay kaşığı kadar)
Limon suyu (1 çağ kaşığı)
Aspirin (2 adet)

Aspirinler güzelce ezilir. Ardından kil ve limon suyu aspirinlerin içine katılarak krem kıvamı elde edilir. İnce tabaka halinde sürülen maske ortalama 20 dk kadar bekletilir ve sonrasında ılık su ile yıkanır. Eğer 20 dakika içinde maske yüzünüzde aşırı ısınmaya sebep olursa yüzünüzü daha erkende yıkayabilirsiniz. Bu maske tarifini 10 gün arayla ayda 3 defa uygulamanız tavsiye edilir.

Kil maskesi tarifi 2

Kil (1.5 kaşık)
Kayısı yağı (2 çay kaşığı)
Su (Kıvama gelene kadar)

Kil maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı oldukça basittir. Tavsiyemiz bakanlık onaylı beyaz kil kullanmanızdır. Ufak kap içine 1.5 kaşık kili ekleyin. Yağlı ciltlerin en büyük kurtarıcısı olarak tavsiye ettiğimiz bir ürün olan 2 çay kaşığı kadar kayısı yağını da kilin içine ilave edin. Sonrasında ise içerisine yavaşca su eklemeye başlayın. Kil doğal bir hammadde olmasından dolayı su eklemesinin herhangi bir miktarı yoktur. Bu yüzden su ilavesini maskenin doğru kıvamını yakalayana dek az az ekleyin. Maskenin etkili bir şekilde fayda göstermesi için yağ ve suyun kil içine güzelce nufüs etmesi gerekir.

Genellikle 1.5 kaşık kilin içine tahmini 5 kaşık su yetmektedir. Fakat ezbere yapmanızı tavsiye etmeyiz. Zira kullanmakta olduğunuz kilin karakteri çok mühim bir konudur. Maskenin kıvamı hafif sulu bir keke benzemelidir. Yüzünüze uyguladığınızda rahat bir şekilde sürülmeli ve akmamalıdır. Hazırlamış olduğunuz kili kurumadan hemen yüzünüze sürmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan İnci Tozu Maskesi adlı makalemizde "Cilt bakımı için oldukça etkili ve basit bir yöntem olan inci tozu maskesini mutlaka denemelisiniz." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler