03/08/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir ?

Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir ?

Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir ?
24 Nisan 2014 Perşembe 14:42 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir ?" yazısı 1734 defa okunmuştur.

Hamilelik bulguları sizin ve bebeğinizin sağlığı açısında son derece önemlidir.

Aklınızdan çıkarmayın bebeğin bütün önemli uzuvları gebeliğin birinci 3. ayında meydana gelmektedir. Bu ilk 3 ay içerisindeki 3 gün dahi bebeğin sağlığı ve gelişimi açısından son derece mühimdir.

Aşağıda sayacağımız belirtilerin 2-3 tanesini vücudunuzda hissetmeniz hamile olduğunuzun göstergesi olabilir. Bazı durumlarda aşağıda yer alan belirtilerin hiçbirini hissetmeyebilirsiniz. Fakat bayanlar iç seslerini dinleyerek bazı şeylerin farkında olabilirler. Kendinizi farklı hissetmeniz bile hamile olduğunuzun işaretçisi olabilir.

- Memelerde gözle görülür büyüme, hassasiyet, bazı zamanlarda karıncalanma ve meme uçlarında hissedilen kaşıntı hamile olduğunuzun habercisi olabilir.

- Ağız içerisinde kuvvetli bir şekilde metalik tat hissedilmesi.

- Aşırı yorgunluk hissedilmesi, halsizlik ve sürekli uyku hali.

- Vajinada oluşan akıntıda gözle görülen artış.

- Gün içerisinde rahatsız edecek düzeyde meydana gelen mide bulantısı ve kusma.

- Gebelik hormonlarının sebep olduğu aşırı duygusallık hali.

- İdrara gitme sıklığının artması.

Yukarıda yer alan belirtilerin bir kaçının sizde olması büyük ihtimalle hamile olduğunuzun göstergesi olabilir. Fakat kesin sonuç için mutlaka kan testi veya hamilelik testi yapmanız hayal kırıklığına uğramamanız açısından son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Altıncı Hastalık Nedir adlı makalemizde "Hastalık tanısı döküntüler sonrasında konulan altıncı hastalık, korkulacak kadar tehlikeli değildir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler