26/05/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Aşk » Partneriniz Yalan mı Söylüyor

Partneriniz Yalan mı Söylüyor

Partneriniz Yalan mı Söylüyor
15 Nisan 2014 Salı 10:40 tarihinde "Aşk" kategorisine eklenen "Partneriniz Yalan mı Söylüyor" yazısı 1445 defa okunmuştur.

İlişki uzmanlarının görüşüne göre, ilişkiye en fazla zarar veren tartışmalar yalandan kaynaklanmaktadır.

Dünyada oldukça fazla takip edilen bir kadın dergisinin yapmış olduğu habere göre, ilişkileri zora sokan ve yıpratan tartışmaların genel olarak söylenen yalanlar olduğunu vurgulayarak, partnerin yalan söylediğini nasıl anlayabileceğimiz konusunda geliştirilen yolları yayınladı.

İşte partnerimizin yalan söylediğini anlama yöntemlerinden bazıları

1) Eğer eşinizin veya sevgilinizin yalan söylediğinden şüpheleniyorsanız boş yere vakit kaybetmeden ona şu soruyu yöneltin; Bana bunu neden yaptın ? Eğer sevgiliniz bu soru karşısında öfkeleniyor ve aşırı tepki gösteriyorsa bu durum onun yalan söylemediğinin ve masum olduğunun kanıtı olabilir. Ancak bu soruya cevap olarak size ne kadar aşık olduğunu söylüyor ve duygularını sıralıyorsa, konuyu geçiştirme taktiği olabilir. Bu taktik size karşı birşeyler gizlediğinin göstergesi olabilir.

2) İlişki uzmanlarının görüşüne göre, kişinin gülümsemesi bütün vücudunda yer alan birçok bölgeye yansır. Eğer eşiniz veya sevgiliniz sizinle birlikteyken gülüyor ancak beden dili aslında başka duygular hissettiğini söylüyorsa, bu durum karşısında ona bazı soruları sormanızın zamanı gelmiş demektir.

3) Eğer kişi yalan söylediyse bu yalanını saklamak için aşırı çaba sarfetmesi gerekir. Bu yüzden genel olarak rahat bir yapıya sahip kişilerin yalan söyleme olasılığı, huzursuz ve çekimser olan kişilere göre daha fazladır.

4) Eğer partnerinizin yalan söylediği konusunda eminseniz onunla mesaj veya telefon yoluyla değil yüz - yüze iletişim kurarak konuşmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Eşler Arası Geçimsizlik adlı makalemizde "Severek ve birbirlerini iyice tanıdıktan sonra evlenmiş olan eşler bile bir deneme ve bocalama dönemi geçirmeden sürekli uyum içerisinde olamazlar." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Aşk Son Eklenenler

Aşk En İyiler