22/07/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Günlük Makyaj Tavsiyeleri

Günlük Makyaj Tavsiyeleri

Günlük Makyaj Tavsiyeleri
04 Nisan 2014 Cuma 09:59 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Günlük Makyaj Tavsiyeleri" yazısı 1644 defa okunmuştur.

Günlük uygulanan makyajda doğal ve kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacak birkaç küçük tavsiyemiz var!

Çevremizde dikkat ettiğimiz zaman makyaj bazı kadınlar için yalnızca özel günlerde yapılan bir güzellik uygulamasıdır. Bu yazımızda sizinle günlük makyaj tavsiyeleri ile bütün gün boyunca nasıl bakımlı olacağınızı konuşacağız. Günlük makyaj konusunda öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey cilt renginize yakın ve uygun renkler tercih etmelisiniz. Günlük makyajın nasıl yapıldığı hususunda verebileceğimiz önemli bir diğer öneri de, fondötenin abartılmaması gerektiğidir. Ayrıca kapatıcı ve fondötenleri cilt renginize en yakın olan tonlardan seçerek daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Göz kapaklarınıza süreceğiniz farın çok renkli veya siyah olmamasına dikkat edin. Genel olarak tercihinizi doğal toprak tonlarından yana kullanın.

Günlük makyaj tavsiyeleri arasında pudra uygulamasın da aşırıya kaçmamanızda fayda vardır. Göz makyajı yaparken daha pastel tonlar tavsiyemizdir. Makyaj uygulamalarında allık seçimi de önemli bir noktadır. Günlük makyaj tavsiyeleri arasında pembe ve şeftali tonlarına yakın allıklar önemli bir ayrıntıdır.

Pratik makyajda dikkat etmeniz gereken önemli bir detayda ruj seçimidir. Aşırı koyu ve dikkat çeken renkler yerine hafif renklere sahip rujların yanı sıra parlatıcılar doğru bir tercih olacaktır. Günlük makyaj önerileri arasında rimel seçimi ve eğer eyeliner kullanılacaksa ince çekilmesi de önemli ayrıntılar arasında yer alır.

Genel olarak özetleyecek olursak günlük makyaj doğal ve cilt renginize yakın tonlardan seçilen ürünler ile yapılmalıdır. Her zaman doğal görünüm günlük makyajın en temel prensibidir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Lens Kullananlar İçin Makyaj Önerileri adlı makalemizde "Lens kullanan bayanların göz sağlığı konusunda bu noktalara dikkat etmesi gerekir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler