22/07/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Lens Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Lens Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Lens Kullananlar İçin Makyaj Önerileri
03 Nisan 2014 Perşembe 10:22 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Lens Kullananlar İçin Makyaj Önerileri" yazısı 1343 defa okunmuştur.

Lens kullanan bayanların göz sağlığı konusunda bu noktalara dikkat etmesi gerekir.

Lenslerin her zaman makyaj yapılmadan önce takılması gerekir. Böylelikle gözünüze yabancı ve zararlı partiküllerin girmesini büyük ölçüde önlemiş olursunuz. Aslında makyaj sonrası da lens takılabilir fakat bu biraz zahmet gerektirir. Çünkü lenslere makyaj bulaştırmadan ya da makyaja zarar vermeden yapmak hem sanıldığı kadar kolay bir iş değildir hem de sizi boş yere strese ve riske sokar.

Pudra

Lens kullanan bayanların toz pudralar yerine kompakt özellikle (sıkıştırılmış) pudralar kullanması tavsiye edilir. Böylelikle pudradan saçılan partiküllerin gözünüze kaçma riskini azaltmış olursunuz.

Allık

Allık kullanırken tozlanma ihtimalini en aza indirmek için fırçayı yüzünüzde yavaş bir şekilde gezdirin ve sert darbelerden kaçının. Yumuşak kıllara sahip olan temiz bir fırça yardımıyla allığınızın fazlasını alın. Gözlerinizi tüm bu işlemler esnasında kapalı tutmanızda fayda vardır.

Göz Farı

Eğer lens kullanıyorsanız sıvı göz farlarının daha verimli bir şekilde kullanıldığını fark edeceksiniz. Ancak toz farlardan kullanmanız gerekiyorsa her uygulama sırasında azar azar kullanmaya gayret edin. Göz farı sürme işlemini sünger uçlu bir aplikatör yardımıyla yapmaya gayret edin ve farı gözünüze uygulamadan önce süngerin üzerinde fazlalıkların olmadığından emin olun. Böylelikle gözünüze fardan gelen partiküllerin girmesini engellemiş olursunuz. Hangi far çeşidini kullanırsanız kullanın, geniş ve enlemesine fırça darbeleri yerine kısa ve boylamasına olan darbeler ile uygulama yapın. Bu yöntemle lenslerinizin yerinden oynama tehlikesini azaltırsınız.

Eye-liner

Hiçbir eye-liner çeşidini alt gözün iç kısmına kesinlikle sürmeyin. Yumuşak uca sahip kalem eye-linerlar tercih edin.

Rimel

Birçok rimel türünü kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat kirpiklerinizi daha hacimli yapmak için içinde mikro elyaflar içeren rimelleri kullanmaktan kaçının. Bu tür rimellerde bulunan elyaflar gözlerinize kaçabilir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Cildiniz İçin Kolay Maske Tarifleri adlı makalemizde "Bir çok bayan hem maliyet olarak, hemde ciltlerine kimyasal madde ile bakım yapmak istemedikleri için evde yapacakları maskeleri tercih etmektedir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler