22/07/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Sivilcelerden Kurtulmak İçin Lavanta Kürü

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Lavanta Kürü

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Lavanta Kürü
25 Mart 2014 Salı 17:58 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Sivilcelerden Kurtulmak İçin Lavanta Kürü" yazısı 1121 defa okunmuştur.

Sivilceler bayan erkek demeden herkesin şikayetçi olduğu bir konudur.

Özellikle ergenlik dönemine girildikten sonra oluşan sivilceler girdiğimiz ortamda kendimizi kötü hissetmemize sebep olur ve özgüvenimizi düşürür. Bir çok kişi sivilce sıkıntısı yüzünden içine kapanır. Herkesten kendini soyutlamaya kalabalık içinde bulunmamaya çalışır. Ama artık aşağıdaki kür sayesinde sivilce sıkıntısından kurtulmanız mümkün. İlaç tedavisi uygulatmak yerine bitkisel ve doğal tedaviler uygulamanız farklı sorunlarla karşılaşmanıza da engel olur.

Sivilceler İçin Lavanta Kürü

Malzemeler

* 3 tatlı kaşığı lavanta
* 3 tatlı kaşığı aslan pençesi
* 1/2 litre su

Yapılışı

Tencere içerisine yarım litre suyu koyup kaynatın. Kaynamış olan suyun içine lavantayı ve aslanpençesini koyup kısık ateşe alarak 5 dakika kadar demleyin. Başınıza havlu örtüp yüzünüze tencereye yaklaştırın ve buhar banyosu yapın. Buhar bitip su soğumaya başladığında kür sona erer. Bir süre cildinize kozmatik malzeme uygulamamanızda yarar vardır. Bu kürü haftada bir kez uygulayarak, cilt gözeneklerinize yerleşmiş olan maddeleri atmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Cildiniz İçin Yoğurt Maskesi Tarifleri adlı makalemizde "Evde yapılmış olan içerisinde katkı maddesi bulunmayan yoğurtlar yemek masalarında çok yararlı bir meze olarak tüketildiği gibi cilt sağlığınız için de büyük öneme sahiptir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler