22/07/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Boyalı Saçlarınızın Rengini Koruyun

Boyalı Saçlarınızın Rengini Koruyun

Boyalı Saçlarınızın Rengini Koruyun
04 Mart 2014 Salı 10:59 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Boyalı Saçlarınızın Rengini Koruyun" yazısı 1236 defa okunmuştur.

Saç rengini sürekli değiştiren bayanların saç boyasının ömrünü uzatmak ile ilgili sorunları mutlaka vardır.

Eğer boyadığınız saçlarınızın uzun süre boyasını korumasını istiyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz saç bakımı önerilerine kulak verin.

1. Saç bakım ürünleri

Saçlarınızı boyadıktan sonra bakımına da özen göstermeniz son derece önemlidir. Ünlü markaların boya dostu saç spreyleri, şampuanları, saç koruyucuları ve kremleri bulunmaktadır. Boyasız saçlar için kullandığınız bakım ürünlerin de ufak tefek değişiklikler yaparak saç boyanızın erken solmasını önleyebilirsiniz.

2. Saçınızı fazla yıkamayın

Almış olduğunuz saç bakım ürünleri ve şampuanları boya dostu olsa bile çok sık kullanmaktan kaçının. Saçları her gün yıkamanın zararlı olduğunu belirten uzmanlar, saçının rengini açtıranlar için bu durum 2 katı zararlı olabilmektedir. En ideal saç yıkama sıklığı 2 günde bir olmalıdır. Eğer aşırı yağlı saçlara sahipseniz her gün hafif özellikte kuru şampuan ile saçlarınızdaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

3. Saç maskesi

Boyalı saçlarınızın günlük bakımlarının yanı sıra bazen saç maskesi uygulamanızda fayda vardır. Kuaföre gitmeden evde kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz maskeler mevcuttur. Duşa girmeden önce uygulayıp daha canlı ve parlak bir görünüm için maskeyi bir süre saçınızda bekletip daha sonra durulayabilirsiniz. Profesyonel bir yardım ile saçını boyatan bayanlar riske atmamak için maske yaptırmaya kuaför salonlarına gidebilirsiniz. Etkili ve doğru bir saç maskesi için profesyonel yardım her zaman daha iyidir. Ayrıca saç maskeleri, saç boyatmak gibi pahalı bir işlem değildir.

4. Saçlarınızı güneşten koruyun

Cildimize zarar veren güneş, saçlarımız içinde zararlıdır. Aşırı güneşe maruz kalan saçlar daha çabuk solar. Yazın veya kışın elinizden geldiğince saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir. Saçlarınızı güneşten korumak için koruyucu sprey kremler uygulayabilir veya şapka, bere, şal gibi çözümler uygulayabilirsiniz.

5. Saç boyasının tonu

Saçınıza uygulayacağınız rengin seçimi uzun süre dayanmasında etkili rol oynar. En hızlı solan renklerin başında kızıl tonu gelir. Koyu saçlara sahip birinin, açık boyadan yana tercih kullanması ilerde köklerinden koyu saçların çıkacağını unutmaması gerekir. Bu durum boyanızı soluk olmasa bile soluk gözükmesine neden olacaktır.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Tırnak Bakımı adlı makalemizde "Bayanlar için elleri en çok göz önünde bulunan önemli uzuvlarıdır." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler