03/08/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Hamilelik Döneminde Giysi Seçimi

Hamilelik Döneminde Giysi Seçimi

Hamilelik Döneminde Giysi Seçimi
03 Aralık 2013 Salı 16:01 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Hamilelik Döneminde Giysi Seçimi" yazısı 1989 defa okunmuştur.

Hamilelik döneminde kilo artışınız ile orantılı olarak bol kıyafetler seçmeniz gerekir.

Farklı kıyafetler içinde boy göstermek, yeni giysiler ile gözlerin üzerinizde toplanması tüm kadınların hayalidir. Ancak bu hayal hamilelik döneminde büyüyen karnınız ve göğüsleriniz nedeniyle kıyafet bulmadaki zorluğunuz nedeniyle hayli zor olabilmektedir.

Hamileliğin ilk 1-2 ayı içerisinde göbeğiniz tam şişmese bile belinizin hafif kalınlaştığını ve eski kıyafetlerinizin içine girmekte bir hayli zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Fazla telaş etmeden giysilerinizin üst düğmesini açık bırakarak bir süre daha eski kıyafetlerinizi giymenizde bir sakınca yoktur. Hamilelik döneminde kullanılan kıyafetlerin bazıları hamilelik sonrasında da giyilebilmektedir. Anne adayları hamilelik süresince ne kadar kilo alacaklarını doğal olarak bilmezler. Bu yüzden kıyafet seçimini sonraki aylara bırakmanız gerekir. Kısacası hamilelik döneminde kıyafet seçiminizi kilo artışlarınıza göre yapmanız en iyi çözüm yoludur. Kilonuzdaki artış çok ya da az olsun farketmez, alacağınız kıyafetlerin karnınızı sıkmayan, rahat ve bol özellikte olmasına özen gösterin.

Hamileler İçin Giysi Önerileri

- Hamilelik döneminin en rahat giysisi bol eşofman takımlarıdır
- Vücudunuzu sıkmayan tunikler ve bol erkek tişörtleri hamilelik döneminde tercihiniz olabilir
- İç çamaşırı tercihiniz esnek ve rahatlıktan yana olmalıdır
- Altınız için sıkmayan, bol tayt ve şortlar kullanılabilir
- Topuklu ayakkabılar hamilelik boyunca pek tavsiye edilmez. Bu yüzden alçak tabanlı ayakkabı kullanmanız hamilelik süresince en idealidir
- Göbeğinizin belirmesi ile beraber pantolonlarınız göbeğinizin altında olması gerekecektir. Bu yüzden düşük belli, bol pantolonlar tercih edin.

Özel bir yemeğe ya da düğün gibi organizasyonlara davetliyseniz hiç üzülmeyin. Birçok markanın özel olarak tasarladığı hamile abiye modelleri bulmanız mümkündür. Seçmiş olduğunuz hamile abiye kıyafetleriyle hem şık hemde rahat olacaksınız.

Hamile iş kadınları, uzun jarse tunik ve altına giyecekleri uzun bir etek ile harika bir kombin oluşturabilirler.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Ağlayan Bebek Nasıl Yatıştırılır adlı makalemizde "Bebeğiniz ağlamaya başladığında ilk yapmanız gereken telaşlanmadan isteklerine karşılık vermenizdir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler