19/07/2018
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Moda » Örgü ve Kumaş Şal Modelleri

Örgü ve Kumaş Şal Modelleri

Örgü ve Kumaş Şal Modelleri
29 Kasım 2013 Cuma 22:54 tarihinde "Moda" kategorisine eklenen "Örgü ve Kumaş Şal Modelleri" yazısı 4156 defa okunmuştur.

Fikir edinmeniz için farklı şal modellerini bulabileceğiniz örnekler için bu yazımızı okumalısınız.

Şal modelleri kış aylarının en büyük kurtarıcısıdır. Oldukça fazla çeşidi bulunan şal modelleri artık eskisi gibi sırtta değilde boyuna dolanarak hem sıcak tutmakta hemde farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Şal modelleri 2'ye ayrılır. Üçgen şal modelleri ve dikdörtgen şal modelleridir. Genelde dikdörtgen şal modelleri kumaştan üretilirken, üçgen olanları örgü şal modelleridir. Kendi el emeğiniz göz nurunuz ile yapılan örgü şal modelleri daha değerlidir.

2013 ve 2014 yılında tercih edilmeyen üçgen şal modellerini genellikle yöresel kıyafetlerinden vazgeçmemiş kesimler kullanmaktadır. Üçgen örgü şal modellerinde motifler oldukça önemlidir. Tek tek hazırlanan motifler bir araya geldiklerinde şahane görüntü oluşturabilmektedir. Her ne kadar dışarda görmeye alışık olmadığımız üçgen şal modelleri ev oturmalarında bayanlar sıklıkla kullanmaktadır. Bunun yanında kış düğünlerinde gelinlerin üşümelerini engellemek için tercih edilebilir. Örgü şal modelleri genelde klasik kıyafetlerin tamamlayıcısıdır.

Dikdörtgen kumaş şal modelleri spor giyinmeyi seven bayanların şıklıklarına şıklık katmak için kullandığı soğuk havaların vazgeçilmezidir. Düz, kareli, çiçekli ve istediğiniz renklerde kumaş şal bulmanız mümkündür. Genelde genç kızlar kendi tarzlarına uygun şal modellerini tercih ederken, ayakkabı veya çantalarıyla kombin oluşturarak kullanmaktadır. Kumaş şal modellerinde zevkinize ve tarzınıza göre püsküllü ya da püskülsüz şal modelleri bulabilirsiniz. Seçim tamamen sizin kombin etmek istediğiniz kıyafete göredir. Giydiğiniz kıyafetler ile uyum sağlayacak renkte şal modelleri hem sırıtmaz hemde bütünleyici görüntü oluşturur.

Sizler için hazırlamış olduğumuz 2014 yılına ait yeni sezon şal modellerini sitemizden takip edebilirsiniz. Karar vermenizi kolaylaştırabilmek amacıyla birden çok modeli arşivimize ekledik. Ne giyeceğinize karar verdikten sonra, elbiseniz ile uyum sağlayacak modeli buradan fikir edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Pembe Elbise Modelleri adlı makalemizde "Pembe rengi bazı kadınlar için renk olmaktan çıkıp yaşam stili haline dönüşmüştür." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Örgü ve Kumaş Şal Modelleri Resim ve Fotoğrafları

  • Ucgen-Orme-Sal-Modelleri_2cdc0.jpg
    Üçgen Örme Şal Modelleri
  • Desenli-Kumas-Sal-Modeli_1d8d5.jpg
    Desenli Kumaş Şal Modeli
  • Cok-Sik-2014-Sal-Modeli-Ornegi_ea6d2.jpg
    Çok Şık 2014 Şal Modeli Örneği

Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Moda Son Eklenenler

Moda En İyiler