22/07/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Güzellik » Sabahları Güzel Uyanmanız İçin Tavsiyeler

Sabahları Güzel Uyanmanız İçin Tavsiyeler

Sabahları Güzel Uyanmanız İçin Tavsiyeler
23 Kasım 2013 Cumartesi 11:28 tarihinde "Güzellik" kategorisine eklenen "Sabahları Güzel Uyanmanız İçin Tavsiyeler" yazısı 1368 defa okunmuştur.

İşte sabahları daha güzel ve sağlıklı uyanmanızı sağlayacak altın değerinde öneriler.

Yatağa girmeden önce yemeyin

Uyandığınızda karnınızın şişkin olmasından şikayetçiyseniz ve artık düz bir karın ile sabaha başlamak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey kesinlikle yatağa yatmadan önce birşeyler yemeyin. Eğer canınız birşeyler atıştırmak isterse çok hafif gıdalar tüketin. Tuzlu ve yağlı gıdalardan uzak durun.

Rezene çayı için

Bitkisel ürünler arasında rezene vücuttaki şişkinliği büyük derecede azaltır. Bu nedenle yatağa yatmadan 1-2 saat önce rezene çayı şişkinliğinize iyi gelebilir. Rezene çayının kokusundan hoşnut değilseniz, tatlandırmak için içine limon atabilirsiniz.

Kafein içeren krem kullanın

Gözlerinizin altında oluşan şişkinlikler ile uyanmak istemiyorsanız, gece yatmadan önce kafein içeren kremler uygulayabilirsiniz.

Makyajlı yatmayın

Sabahları yüzünüze işlemiş makyaj lekeleri uyandığınızda moralinizi bozabilir. Bu yüzden gece yatmadan önce yaptığınız makyajı mutlaka 2 kere temizleyin. İlk olarak temizleme sütü kullanın. Daha sonra temizleyici jel yardımıyla yüzünüzü makyajdan iyice arındırın.

Yatmadan önce alkol tüketmeyin

Yatmadan önce alkol tüketilmesi kan damarlarımızın genişlemesine neden olur. Bu genişleme sonucunda vüdumuzda kızarıklık ve şişkinlikler oluşur.

Kıvırcık saçlılar için

Kıvırcık saçlara sahip bayanların en büyük korkusu saçlarının aşırı kabarık biçimde uyanmalarıdır. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı yüksek bir at kuyruğu yapın ve küçük bir külotlu çorap parçası yardımıyla toplayın. Böylece saçlarınız kuru olduğu için sürtünmeden dolayı kabarmayacaktır. Merak etmeyin saçlarınızı topladığınız külotlu çorap iz bırakmaz.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Yüz Tipine Göre Kaş Modelleri adlı makalemizde "Kaş şekilleri uzmanlara göre yüzün yapısı dikkate alınarak oluşturulmalıdır." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Güzellik Son Eklenenler

Güzellik En İyiler