26/05/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Diyet » Düzenli Uyku Zayıflatıyor

Düzenli Uyku Zayıflatıyor

Düzenli Uyku Zayıflatıyor
20 Kasım 2013 Çarsamba 10:10 tarihinde "Diyet" kategorisine eklenen "Düzenli Uyku Zayıflatıyor" yazısı 1279 defa okunmuştur.

Düzenli uyku kişilerin vücudunda bulunan yağ oranını azaltıyor.

Düzenli beslenmenin yanında düzenli uyku vücuttaki yağ oranını azaltıyor. American Journal of Health Promotion dergisinin haberine göre spor yapmayı sevmeyen ancak kilolarla başı dertte olan bayanlar için farklı bir seçenek daha var.

Dünya üzerinde yapılan araştırma sonucunda uyku düzeni olan belli saatlerde yatıp belli saatlerde kalkan kişilerin, uyku düzeni olmayan kişilere göre daha ince olduğu ortaya çıktı. Bu araştırmaya 17 ile 26 yaş arasında 300'den fazla kadın katılım gösterdi. Bir hafta süresince uyuma ve uyanma saatleri 1,5 saatten fazla değişen bayanların vücutlarındaki yağ miktarının, 1 saatin altında değişenlerden daha fazla olduğu saptandı.

Yapılan araştırmada, geceleri 6,5 saatten az veya 8,5 saatten daha fazla uyuyan bayanların da vücudundaki yağ miktarının daha fazla olduğunu ortaya çıktı. Araştırmayı gerçekleştiren bilim adamları, uyku kalitesinde meydana gelen bozulma iştahla alakalı hormonları olumsuz etkileyerek vücudumuzda bulunan yağ miktarının artmasına sebep olduğunu vurguladı.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Kuruyemiş Tüketerek Zayıflayın adlı makalemizde "Günlük hayatta atıştırmalık olarak tükettiğimiz kuruyemişler fazlalıklarımızdan kurtulmada bize yardımcı oluyor." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Diyet Son Eklenenler

Diyet En İyiler