04/08/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Ağlayan Bebek Nasıl Yatıştırılır

Ağlayan Bebek Nasıl Yatıştırılır

Ağlayan Bebek Nasıl Yatıştırılır
12 Kasım 2013 Salı 09:34 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Ağlayan Bebek Nasıl Yatıştırılır" yazısı 2030 defa okunmuştur.

Bebeğiniz ağlamaya başladığında ilk yapmanız gereken telaşlanmadan isteklerine karşılık vermenizdir.

Ağlayan bebeği besleyin

Yeni dünyaya gelen bebeklerin ağlama sebeplerinin başında açlık gelmektedir. Yeni doğan bebekleri ağladığı zaman hemen anne sütüyle veya anne sütü gelmiyorsa biberon ile beslemeniz gerekir. Bu durum bebeğinizi yatıştıracaktır.

Ağlayan bebeği kucağınıza alın

Doğumdan sonraki ilk haftalarda bebeği kucağa almak beslenmeden sonra en önemli yatıştırıcıdır. Bebeğinize verdiğiniz sevgi dolu bir dokunuş onun ağlamasını kesebilir.

Ağlayan bebeği sallayın veya gezdirin

Ritmik olarak yapılan hareketler bebeğin sakinleşmesini sağlar. Bebeğinizi kucağınıza alıp kısa yürüyüşlere çıkmanız ritmik hareketler oluşturacağından bebeğiniz sakinleşebilir.

Ağlayan bebeğin gazını çıkartın

Gazı olan bebekler oldukça huzursuz olurlar. Bu nedenle bebeğinizin sırtını ve karnını hafifçe sıvazlayıp gazı çıkarmasına yardımcı olur. Göreceksiniz ki gazı çıktığında bebeğiniz sakinleşecektir. Meme emen bebeklerin neredeyse çoğunda görülen gaz problemini önlemek için tavsiyemiz doğru emzirme taktiğiyle bebeğin hava emmesini engellemenizdir.

Ağlayan bebeğin ağzına emmesi için birşey verin

Emmeye başlayan bebeklerin neredeyse tümü ağlamayı keserler. Bu nedenle ağlayan bebeğe emzik gibi emmesini sağlayan birşeyler verin.

Ağlayan bebeği oyalayın ve dikkatini dağıtın

Bebeğinizin ağladığı sırada dikkatini dağıtacak birşey görmesi neden ağladığını unutturabilir. Yeni dünyaya gelmiş bebekler için renkli ve parlayan nesneler dikkat çekici özelliktedir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Hamileyken Horlamanın Bebeğe Zararları adlı makalemizde "Kronik horlama problemi bulunan anne adaylarının doğacak bebekleri risk altında olabilir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler