04/08/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Hamileyken Horlamanın Bebeğe Zararları

Hamileyken Horlamanın Bebeğe Zararları

Hamileyken Horlamanın Bebeğe Zararları
08 Kasım 2013 Cuma 10:16 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Hamileyken Horlamanın Bebeğe Zararları" yazısı 2061 defa okunmuştur.

Kronik horlama problemi bulunan anne adaylarının doğacak bebekleri risk altında olabilir.

Guardian gazetesinde çıkan habere göre Michigan Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmada gece uyku sırasında horlayan annelerin doğacak bebeklerinin düşük kilolu ya da normal doğum yerine sezaryenle doğma riski var.

Horlayan kişilerin en büyük sorunu nefes alışveriş problemleridir. Bu nedenle horlayan annenin karnında bulunan bebekler yeteri kadar oksijen alamadıkları için olumsuz etkilenebiliyor.

Michigan Üniversitesi'nde 1673 gebe kadın üzerinde yapılan araştırmada horlama problemi çeken annelerin bebeklerinin 3'de 2'si düşük kilolu olarak dünyaya geliyor.

Horlama, bebeğe zararlı olduğu kadar anne adayında da kalp krizi ve tansiyon gibi ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Sütün Zeka Gelişimi Üzerindeki Etkisi adlı makalemizde "Süt ile beslenmek bebeklerin ilk 2 yıl içinde zeka gelişimlerini büyük oranda etkilemektedir." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler