23/02/2019
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Moda » Vücut Şekline Göre Çanta Modelleri

Vücut Şekline Göre Çanta Modelleri

Vücut Şekline Göre Çanta Modelleri
01 Kasım 2013 Cuma 23:15 tarihinde "Moda" kategorisine eklenen "Vücut Şekline Göre Çanta Modelleri" yazısı 2555 defa okunmuştur.

Aksesuarlar kadar çantalarda kıyafetleri tamamlamak için vazgeçilmez parçalardır.

Günümüzde tercih yapmak konusunda zorlanacağımız binlerce çanta seçeneği bulunmaktadır. Sizlere çanta seçimi konusunda bir kaç püf noktası vermek istiyorum...

Son dönemlerde bir çok tasarımcının özellikle üzerinde durduğu konulardan biri çantalardır. Günümüzde binlerce çanta modeli bulunması seçimlerimizi gittikçe zorlaştırmaktadır. Bir çok bayan çanta tercih ederken vücut şekillerini göz önünde bulundurmazlar. Bayanlar genelde kıyafet renklerine ya da türlerine göre tercih yaparlar. Ama şununda unutulmaması gereklidir ki kullanmış olduğunuz bir çantanın bütün görünümünüzü değiştirmeye yetebilir.

Bir çok kişi kullandığı çantanın onu zayıf veya kilolu gösterdiğini bilmemektedir. Kıyafet seçiminizde kesimine ve stiline önem verdiğiniz gibi çanta seçiminizde de şeklinin vücudunuza uygun olup olmadığına önem vermeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz çanta sayesinde hem dikkatleri üzerinize toplayabilir hem de kusurlarınızı örtebilirsiniz.

Vücut şeklinize uygun çanta alternatifleri şöyledir.

Kısa boylu bayanlarda;

Kısa boya sahip olan bayanlar küçük çantalar kullandığında boyları olduğundan uzun görünmektedir. Kısa saplı olan portföy çantalar ile özel gecelerde şık ve zarif görünebilirsiniz. Büyük çantalar sizleri olduğunuzdan kısa ve kilolu gösterir. Bu nedenle kısa boylu iseniz küçük çantalar favoriniz olmalıdır.

İnce ve uzun bayanlar için;

Bu şekilde vücuda sahip olanlar çok şanslıdırlar. Çünkü her tip çantaları rahatlıkla kullanabilirler. Omuzdan çapraz askıya sahip çantalar ve büyük çantalar uzun kadınlar için idealdir. Görünümüzü hareketlendirebilmek için çiçekli ve renk cümbüşüne sahip çantalar kullanmalısınız. Ancak çokda küçük çantalar tercih etmemenizde fayda var eğer küçük çanta tercih ederseniz olduğunuzdan zayıf gözükeceğinizden hoş bir görünüm kazanamayabilirsiniz.

Üstü kalın olan bayanlar için;

Üst kısmı kalın olan bayanlar dikkati kalçalarına ya da bel çizgilerine çekmelidirler. Elde taşınabilen portföy çantalar ve yandan askılı çantalar bu tip bayanlar için idealdir. Kullanılmaması gereken çanta modeli tam bel kısmına gelecek çantalardır.

Kalçası geniş olan bayanlar için;

İdeal çanta tipi omuzda taşınabilen kısa sapa sahip klasik çantalardır. Şu kısa anektod daima göz önünde bulundurulmalıdır. Çanta nerede ise o bölge göz önündedir.

Kıvrımlı vücuda sahip bayanlarda;

Bu tip bayanlar bel kıvrımlarını ortaya çıkarabilecek çanta modellerini tercih etmelidir. Ne çok büyük ne de çok küçük olan orta büyüklüğe sahip çantalar kıvrımlı vücutlar için idealdir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan 2014 Yeni Sezon Kışlık Pijama Modelleri adlı makalemizde "Kadınlar her zaman güzel görünmek isterler. Hem ev içinde hemde dışarda en moda ve en şık giysileri tercih ederler." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Vücut Şekline Göre Çanta Modelleri Resim ve Fotoğrafları

  • ince-ve-uzun-bayanlar-icin-canta-modeli_e33f0.jpg
    İnce ve uzun bayanlar için çanta modeli
  • Kilolariniz-fazlaysa-hacimsiz-cantalari-secin_1abf5.jpg
    Kilolarınız fazlaysa hacimsiz çantaları seçin
  • Uzun-boylular-icin-canta-modeli_cbb71.jpg
    Uzun boylular için çanta modeli

Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Moda Son Eklenenler

Moda En İyiler