03/08/2020
Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Anne ve Çocuk » Baby Shower Partisi Nedir

Baby Shower Partisi Nedir

Baby Shower Partisi Nedir
22 Ekim 2013 Salı 09:52 tarihinde "Anne ve Çocuk" kategorisine eklenen "Baby Shower Partisi Nedir" yazısı 2755 defa okunmuştur.

Baby shower hamile bir bayana, kadınların kendi aralarında verdiği parti manasına gelir.

Geçmiş yıllara dayanan bu gelenek "showering" adı altında kutlanırdı, eskiden anne olacak hamile bir kadına sevgi gösterileri yapmak ve hediyeler dağıtmak manasındaydı. Baby shower partisi, şimdilerde kadınların yaptığı günler gibi toplanıp, beraber ailelerini anlattıkları, hamilelik ve hamilelik sonrası durumları hakkında yeni anne adaylarını bilgilendirdikleri bir toplantıydı.

Hamile kadın için getirilen hediyeler oldukça yararlı ve ekseri el yapımı özel armağanlardı.

Eskiden anne adayının ilk bebeği için yapılan baby shower partileri günümüzde değişti ve her bebek bir mucize olduğundan dolayı bu partiler tüm yeni bebekler için yapılmaya başlandı. Hanımların günleri gibi baby shower partisi için ortak bir tarih belirlenir ve genellikle öğleden sonra yapılır.

Baby shower partileri anne adayı tarafından değil yakın bir dost ya da aile bireyleri tarafından düzenlenir.

Bir önceki yazımız özenle derlenmiş olan Çocukların Uzaması İçin Sağlıklı Tavsiyeler adlı makalemizde "Uzmanlar çocukların boylarının uzamasında aileden gelen genetik etkenlerin yanında çevresel etkenlerinde etkili olduğunu vurguladı." hakkında geniş bilgiler içermektedir.


Yorumlar

  1. Yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yazın...

Yorum Yaz

Anne ve Çocuk Son Eklenenler

Anne ve Çocuk En İyiler